Co je to bezešvé ocelový čaj

- Apr 11, 2018-

Co je to bezešvé ocelové tílko

Tee je trubka, která se používá k odbočení potrubí. Pro použití bezproblémové výroby trubek se třemi způsoby, běžně používaná technologie má hydraulické vyboulení a tváření za tepla dvě.

Seamless Steel Tee

A. Hydraulické vyboulení: Hydraulické vyboulení trojcestného je určitým způsobem tvarování, který je kompenzován axiální kompenzací kovového materiálu. Procesem je použití speciálních hydraulických lisů s průměrem odpalování rovnajícím se trubkovému polotovaru do kapaliny synchronizací dvou horizontálních válců hydraulického lisu pro stlačení výstřižku trubky, sběrače trubek se po vytlačování zmenší, kapalina v polotovaru trubek klesá s objemem trubkového tělesa a zvyšuje se tlak. Kovový materiál proudí podél vnitřní dutiny trysky pod dvojím účinkem tlaku kapaliny v bočním válci a polotovaru trubky pro roztažení odbočné trubky.
Schematický diagram hydraulického tváření

Seamless Steel Tee drawing

B. Vytápění za tepla: tváření za tepla za tepla je větší než trubkový polotovar s průměrem trubky, velikost průměru odpalovacího tělesa je zploštělá a v části roztahovací trubice je otevřena díra a žlábek trubky je zahřátý a vloží se do tvářecí formy a lisovací hubice trubky pro odtahování trubek je vložena do polotovaru trubky a žlábek trubky je stlačován radiálně pod tlakem. Při procesu radiálního stlačení proudí kov směrem k odbočnému potrubí a tvoří odbočku pod výkresem matrice. Celý proces je tvořen radiálním stlačením trubkového polotovaru a procesem roztahování části odbočné trubky.
Na rozdíl od hydraulického vypouklého odpaliče je kov z horké lisovací větve TEE kompenzován radiálním pohybem trubkového polotovaru, takže se také nazývá radiální kompenzační proces.

Proces tváření tvářecího tepla je znázorněn na následujícím obrázku

Seamless Steel Tee drawing