Jaká jsou bezpečnostní opatření pro vysokotlaké přírubové zařízení?

- Feb 23, 2021-

Víte, jaká jsou opatření pro instalaci vysokotlaké příruby? Dále vás stručně představím.
1. Vyčistěte prach v potrubí, vyleštěte okraje potrubí a obě strany svaru, aby drážka měla kovový lesk. Střed potrubí je umístěn na druhém konci obou trubek. Tři bodové svařování podél obvodu trubky (délka svaru je asi 4 mm, výška je asi 5 mm). Dvě trubky jsou na místě. K svařování svarů kolem potrubí se používá ochranná vrstva o tloušťce 2-3 mm. Povrch svařovací příruby je mazán a neexistují žádné vady, jako jsou praskliny, póry a pískové otvory.

making steel pipe elbow

2. Před vysokotlaké přírubové zařízení by mělo být měřeno a číslováno jeden po druhém. Pro svařování zadku by měla být vybrána sada potrubních spojů s malým průměrem. Když jsou trubky spojovány na zemi, měly by být k vyrovnání potrubí použity 14cm * 14cm spáče, železné trubky by neměly být používány a válcování trubek by mělo být minimalizováno, aby se zabránilo vnější korozi, která poškozuje potrubí.


3. Pokud je okolní teplota nižší než 0 °C, azbest by měl být po svařování zakryt. Po svařování bude struska odstraněna. Po zarovnání potrubí by měla být rovinnost zkontrolována a měřena ve vzdálenosti 200 m od středu rozhraní. Povolená chyba je 1 mm m/m, ale povolená chyba celkové délky není větší než 10 mm. Po zarovnání trubky by měla být pevně polstrována, aby nedošlo k deformaci během svařování.

carbon steel pipe elbows

4. Vnitřní a vnější antikorozní povlaky vysokotlaké přírubové spoje by měly být zkontrolovány před pádem potrubí a potrubí může být odstraněno až po kvalifikaci. Pokud se část potrubí skládá z dolů potrubí, délka a interval zvýšení úseku potrubí by měly být určeny podle průměru trubky, tloušťky stěny, typu informací o vnější antikorozní vrstvě a metodě dolů potrubí. Prak by měl být vyroben z měkkých materiálů, jako je hadicové ocelové lano nebo napájecí lano, aby nedošlo k poškození vnější antikorozní vrstvy ocelového potrubí. Vzdálenost od počátečního bodu příruby k rozhraní by neměla být menší než průměr trubky a neměla by být menší než 100 mm. Svařovací tyč používaná v potrubních spojích by měla splňovat konstrukční a standardní požadavky.