Životnost kolen z nerezové oceli

- Apr 11, 2018-

Životnost kolena z nerezové oceli

Jako výrobce kolen z nerezové oceli zajišťujeme nejdelší životnost výrobků pro náš výrobní účel. Například u kolena z nerezové oceli o průměru 2 palce by měla být životnost mých výrobků o jeden až tři roky delší než standard, aby byla zajištěna bezpečnost zákazníků.
Existuje mnoho faktorů ovlivňujících životnost potrubí z nerezavějící oceli, jako je například 2-palcový nerezový loket. Následující popisuje různé způsoby obrábění pro obrábění loktů. Když se závit na závitu vyrovná velikosti, mohou dvě kohouty čelit vzájemně. Důvodem je, že základová plocha je delší.

stainless steel elbow.jpg

V takovém případě musí být čelní plocha kohoutu krátká, ale pokud je čelní plocha opotřebená, může to mít nepříznivý vliv na použití kohoutku. Vztah mezi krátkým předním a zadním kohoutem a obráběným obrobkem lze vidět v broušení obrobku. Po klepnutí na čelní plochu nemůže být závitek nitě běžně veden do otvoru, ale je zasunut do otvoru u čelního čela, což ovlivňuje použití kohoutku.

stainless steel elbow 1.jpg

Ve válcovém mlýnu se historie termomechanických změn v celé délce trubky z nerezové oceli o průměru 2 palce výrazně změnila, zejména při výrobě mikrooklíčků z nerezové oceli s lamelami, které silně ovlivní stupeň rekrystalizace a růstu zrna na dokončovací mlýně. Sráží a vede k drastickým změnám v konečné mikrostruktuře a funkci po celé délce nerezové oceli. Při broušení je nutné zachovat původní geometrii předního vodítka. Nejlepší je použít broušení a broušení. Nejlepším způsobem, jak vyřešit problém s dlouhým vodovodním povrchem, je přizpůsobení kohoutku s kratší základnou podle konkrétních požadavků zpracovaného závitu.
stainless steel elbow 2.jpg

Aby se tyto problémy vyřešily, někteří uživatelé mají pouze brousit přední vodítko kohoutku a brousit přední a zadní vodítka kohoutku. Protože se změní tvar předního vodítka po oblékání, stále ovlivňuje funkci kohoutku. Řešením tohoto problému je frézovací míchač pece: mlecí stroj na pec zahrnuje vratný hrubovací mlýn a čtyřválcový vratný finišovací mlýn. Na dopravních linkách na obou stranách dokončovacího mlýnu jsou instalovány dva horkovody. Výstupní dráha válce se obvykle skládá z laminárního chladicího systému a stanice navíjení.