Výrobní proces tok za studena tažené ocelové trubky

- Apr 14, 2020-

Recenly jsme vyvezli jednu dávku malých průměrů trubek o velikosti 1-1/4 ", a to je produkován za studena tažené, víte, co je výrobní proces studené kresby? Pojďme se o tom dozvědět.
Výrobní proces bezešvé ocelové trubky tažené za studena je: kulatá trubka prázdná → topení → perforace → příviska → žíhání → moření → olejování (měděné pokovování) → víceprůchodové tažení za studena (válcování za studena) → prázdná trubka → narovnávání → Zkouška tlaku vody (detekce vad) → značení → skladování.
Za studena tažené bezešvé ocelové trubky je druh za studena tažené bezešvé ocelové trubky materiálu, který je zpracován za studena kreslení nebo válcování za tepla. Studená tažené bezešvé ocelové trubky nemá oxidovou vrstvu, nese vysoký tlak a nemá únik, vysokou přesnost, vysokou povrchovou úpravu, bez deformace při ohýbání za studena, vzplanutí a zploštění bez trhlin, atd., takže se používá hlavně k výrobě výrobků pro pneumatické nebo hydraulické komponenty Jako jsou válce nebo válce, mohou být bezešvé trubky.

Production Process flow of cold drawn steel pipe

1. Žíhání je ohřívat za studena tažené bezešvé ocelové trubky na vhodnou teplotu, použijte různé doby uchování tepla v závislosti na materiálu a velikosti obrobku, a pak pomalu ochladí, účelem je, aby vnitřní struktura kovového dosahu nebo v blízkosti stavu rovnováhy, získat dobrý výkon procesu a použití Výkon, nebo příprava na další kalení.
2. Normalizace je teplo za studena tažené bezešvé ocelové trubky na vhodnou teplotu a pak ochladit ve vzduchu. Účinek normalizace je podobný žíhání, s tím rozdílem, že výsledná struktura je jemnější. Často se používá ke zlepšení řezného výkonu materiálu a někdy se používá Některé méně náročné části se používají jako konečné tepelné zpracování.
3. Kalení je ohřívání za studena tažené bezešvé ocelové trubky po zachování tepla a rychlé chlazení v kalecím médiu, jako je voda, olej nebo jiné anorganické soli, organický vodný roztok. Po kalení, přesnost za studena tažené bezešvé ocelové trubky se stává tvrdý, ale zároveň se stává křehký.
4. Aby se snížila křehkost bezešvé ocelové trubky tažené za studena, je kalená bezešvá ocelová trubka za studena udržována při vhodné teplotě vyšší než pokojová teplota a nižší než 650 °C po dlouhou dobu a poté se ochladí. Tento proces se nazývá Tempered.