Výroba trubkových armatur potrubí z ocelových trubek a použití armatur potrubí z uhlíkové oceli

- Sep 04, 2018-

Výroba potrubních armatur potrubí z oceli a použití potrubí z uhlíkové oceli

Výroba potrubních armatur z potrubí z potrubí z potrubní oceli téměř uplatňuje nové úspěchy ve výrobní technologii v metalurgickém oboru již více než 20 let. Trendem vývoje plynovodního inženýrství je velkoprůměrová vysokotlaká přeprava plynu, vysoká chladivá a korozivní provozní prostředí a zesílení podmořských potrubí. Moderní potrubní oceli by proto měly mít vysokou pevnost, nízké opláštění, vysokou houževnatost a odolnost proti křehkému lomu, nízkému uhlíku svařování a dobré svařitelnosti a odolnosti proti korozi HIC a H2S. Optimalizovaná výrobní strategie má zlepšit čistotu a stejnoměrnost oceli, C ≤ 0,09%, S ≤ 0,005%, P ≤ 0,01%, O ≤ 0,002% a přijmout mikro legování, vakuum Degassing + CaSi, redukce světla v procesu kontinuálního lití , vícestupňové termomechanické válcování a multifunkční přerušované zrychlené chlazení.


Potrubní potrubí ze slitin na potrubí se trvale zlepšuje tlakem dopravního potrubí a trubka pro přepravu ropy a plynu se také rychle rozvíjí směrem k vysokému stupni oceli. Ve vyspělých zemích byla klasifikace oceli X52 obecně přijata v 60. letech. Třída oceli X60-X65 byla v 70. letech 20. století široce používána. V posledních letech byla X70 hlavní, zatímco domácí městská potrubní síť byla hlavně X52 a X65. Domovní plynové potrubí pro domácnost má velký tlak 10 MPa a velký průměr může dosáhnout hodnoty Φ1016 ~ 1219 mm. Používá se hlavně na X65 a X70. X80 je také používán, ale dávkování není moc. S rozšířením domácích plynovodů a tlakem poptávky se X70 a X80 stanou hlavním proudem potrubní oceli.

pipeline steel alloy pipe fittings.jpg

Slitinová trubková surovina ze slitinových trubek je rozdělena na konstrukční bezešvé trubky a vysokotlaké žáruvzdorné armatury odolné proti vysokým tlakům. V podstatě se liší od výrobního standardu legované trubky a jejího průmyslu, legovaná trubka je žíhána a temperována, aby změnila její mechanické vlastnosti. Dosažení požadovaných podmínek zpracování. Výkonnost bezešvé ocelové trubky je vyšší než výkon bezešvé oceli. Chemické složení slitinového potrubí obsahuje více Cr, vysokou teplotní odolnost, nízkou tepelnou odolnost a odolnost proti korozi. Bezešvé potrubí bez uhlíku neobsahuje žádné složení slitiny nebo jen několik složek ze slitiny. Důvodem, proč je legovaná trubka široce využívaná v ropě, letectví, chemickém průmyslu, v elektrotechnice, v kotli, ve vojenském a jiném průmyslu, je změna a úprava mechanických vlastností slitinového potrubí.


Trubky z uhlíkové oceli se používají pro připojení potrubí. Připojte dvě trubky o stejném jmenovitém průměru, aby se trubka otáčela pod úhlem. Dělící části potrubí z uhlíkové oceli, lakované ocelové lokty, lokty z legované oceli, lokty z nerezavějící oceli, měděné kolena, lokty z hliníkových slitin atd. Laky lze říci, že jsou používány ve všech oblastech života. Trubkové tvarovky z uhlíkové oceli jsou neustále inovovány v procesu navrhování a připojování procesů a při skutečném provozu je třeba přijmout důležité standardní konstrukční funkce. .