Proces výroby trubek

- Feb 08, 2018-

Proces výroby trubek

Trubkové koleno z uhlíkové oceli, kvůli jeho odlišnému výrobnímu procesu, se dělíme na tvarovky z ušlechtilé oceli (válcované za tepla) (extrudované) z uhlíkové oceli a za studena válcované uhlíkové oceli. Studená válcovací trubka je také rozdělena na kruhové trubky a trubky speciálního tvaru.

Nyní nám představit výrobní proces jednoduše níže:
1.Výroba válcování za studena: kulatá trubka Billet --- ohřev - vrtání - žíhání - mytí kyselin - otryskání - válcování za studena - tepelné zpracování --- narovnání - hydrostatický test - značení-- -Store

Metoda válcování bezešvých ocelových trubek za studena je komplikovanější než u válcovaného vytlačovaného trubkového kolena z uhlíkové oceli. Jejich výrobní proces je v zásadě stejný jako první tři kroky. Rozdíl je od čtvrtého kroku, za kulatý trubičkový polotovar po prázdném a žíhání, použijte speciální kyselou kapalinu pro moření. Po moření aplikujte olej. Poté následuje vícekanálová studená válcovaná za studena, speciální tepelné zpracování. Po tepelném zpracování se narovná. Po rovnání je ocelová trubka zaslána na trh s prasklinou (nebo hydrostatickou zkouškou) pro vnitřní detekci vad. Pokud jsou uvnitř ocelové trubky trhliny, budou zjištěny bubliny a další problémy. Po kontrole kvality také přes přísný manuální výběr. Po kontrole kvality je barva postřikována číslem, specifikacemi, výrobními dávkami a podobně. a zvedl se z jeřábu do skladu.

2.Výrobky s válcovou trubkou (extrudované trubky z uhlíkové oceli): kulatá trubka → výhřevná → perforace → tříválcová šikmá válcování, kontinuální válcování nebo vytlačování → odvzdušnění → rozmělňování → chlazení → vyrovnání → hydrostatický test detekce vad) → označování → skladování

Pipe Elbow Manufacturing Process.jpg
Surovina z lamelové trubky z válcované uhlíkové oceli je kulatá trubka, polotovar trubky je řezán obráběcím strojem a zpracováván na polotovar o délce asi jednoho metru a je dopravován do pece dopravníkem. Sádlo se zahřívá v peci při teplotě asi 1200 stupňů Celsia. Palivem je vodík nebo acetylen. Ovládání teploty v peci je klíčovým problémem. Po uvolnění stojánku Trubice je nutné jej nosit tlakovým děrovacím otvorem. Obvykle častějším děrováním je kuželovitý válečkový děrovací stroj, tento typ výkonnosti při výrobě piercingu, kvalita výrobku, rozšíření perforace je velká, může nosit různé potrubní prvky. Po perforaci byla kulatá trubka předváděna ve tříválcovém šikmém válcování, kontinuálním válcováním nebo vytlačováním. Po vytlačování odstraňte velikost trubek. Velkokapacitní stroj se otáčí v ocelovém embryovém razníku skrz kuželovitý kousek vysokou rychlostí, čímž vznikne potrubní tvarovka. Vnitřní průměr trubky je určen délkou průměru vrtáku. Poté, co byla trubka upevněna, vstupuje do chladicí věže a ochlazuje vodní sprchu a potrubí se ochladí a narovná. Po rovnání se potrubí odešle na stroj na trhliny (nebo hydrostatický test) pro vnitřní detekci vad.