Výhody výkonu inženýrských potrubí

- Aug 06, 2018-

Výhody výkonu inženýrské naftovodných trubek

Linepipes se používají hlavně k přepravě ropy a zemního plynu potrubí. Jaké výhody má?
1. odolný proti korozi. Polyethylenu je inertní materiál, který kromě několika silnými oxidanty, je odolná vůči působení různých chemických médií. Žádné elektrochemické korozi, není potřeba antikorozní vrstva.
2. bez úniku. Polyetylenové potrubí hlavně přijímá připojení fúze (tavných připojení nebo připojení elektro fusion), který v podstatě zajišťuje identitu rozhraní materiálu a struktury a samotného těla potrubí a realizuje integraci kloubu a materiál potrubí. Test potvrdil, že pevnost v tahu a průtlaku rozhraní jsou vyšší než potrubí tělo, které může účinně bránit hoop stresu a axiální tahového napětí generované vnitřní tlak. Neexistuje tedy žádné riziko úniku kvůli distorzích kloubů ve srovnání s gumovou kroužek klouby nebo jiné mechanické spoje.
3. vysokou houževnatostí. Polyetylenové potrubí je druh vysoká tuhost trubek, její tažnost při přetržení obecně převyšuje 50 % a to má silnou přizpůsobivost k nerovnoměrné vypořádání potrubí nadace. To je také potrubí s vynikajícím výkonem seismické. V roce 1999 Kóbe zemětřesení v Japonsku polyetylenové roury a vodovodní potrubí bylo jediným potrubní systémy, které byli ušetřeni. Vzhledem k tomu po zemětřesení v Japonsku, použití PE trubek v poli plyn byl výrazně podporována.
4. polyethylenu potrubí má vynikající pružnost. Pružnosti polyetylénu je důležitá vlastnost, která výrazně zvyšuje hodnotu tohoto materiálu pro potrubí inženýrství. Pružnosti polyethylenu umožňuje snadné přizpůsobení trubice polyethylenu ve svitcích a dodává delší délku bez potřeby různé Spojovací kování. Pro stavebnictví drážkování směr polyethylenu potrubí je snadno měnit dle požadavků stavebních postupů; pružnosti polyetylénu materiálu umožňuje změnit tvar potrubí před stavby a obnovit původní velikost a rozměry po vložení staré potrubí.

Performance advantages of engineering line pipe.jpg

5. polyetylenové trubky mají dobrou odolnost vůči poškrábání. Pokud není stavební techniky škrábance nevyhnutelné, ať je oprava nebo obnovení nové nebo staré potrubí. Škrábance způsobují koncentrace napětí v materiálu a způsobí poškození trubky. Schopnost odolávat poškrábání trubky úzce souvisí růst (SCG) chování pomalé crack potrubí. Studie prokázaly, že Polyetylén druhého stupně PE80 mají dobrou odolnost vůči SCG a odolná proti poškrábání. PE100 polyetylenové potrubí materiál zajišťuje vynikající odolnost proti poškrábání.
6. facek rychlé šíření rezistence. Mezinárodně hodně plodná výzkumné práce byla provedena na rychlému šíření trhliny plastových trubek a speciální polyetylenové roury. Výsledky ukazují, že v běžně používaných plastových trubek, schopnost odolávat rychlý přenos praskliny polyethylenu patří mezi nejlepší. 5MNm-, KD PE100 je 2.9MNm-3 / 2. Čím nižší teplota, tím větší na trubku průměr a tloušťka stěny, tím vyšší pracovní tlak a tím větší je riziko rychlého popraskání plastových trubek. Polyethylenové trubky, zejména PE100 trubky, jsou tedy vhodnější pro velkých průměrech. V současné, zahraniční polyethylenu plynové potrubí standardy (ISO4437-1997 a EN 1555) zahrnuli rapid crack zahájení odporu (RPP) v normě.
7. polyethylenu potrubí má dlouhou životnost více než 50 let. To je určena hodnotou základ dlouhodobé hydrostatické design (HDB) z polyethylenu potrubí hoop pevnost, která byla potvrzena mezinárodními normami.