Jak běžné příruby rozdělují úrovně tlaku

- Feb 25, 2021-

Běžné příruby se používají na různých místech, takže úrovně tlaku se do určité míry liší. Například velké příruby z nerezové oceli se používají hlavně v potrubích odolných vůči vysokým teplotám v chemickém inženýrství, takže jejich materiál má vysoký výkon ložiska. Tvrdí.
Zákazníci proto často vyžadují kované příruby, protože materiál byl ukován, aby se zvýšila hustota konstrukce a také zvýšila její tlaková nosnost.


V domácích i mezinárodních normách existují jasné požadavky na odolnost velkých přírub z nerezové oceli. Velké příruby z nerezové oceli jsou obecně rozděleny na: PN25, PN6, PN10, PN16, PN25, PN40 a tak dále. Mezi nimi se velmi běžně používají PN10 a PN16.

How do common flanges divide pressure level

Zde je příklad: konstrukční tlak příruby vnitřní tlakové nádoby s ochranným ventilem by měl být určen podle otevíracího tlaku ochranného ventilu. Konstrukční tlak je roven nebo o něco vyšší než otevírací tlak ochranného ventilu a otevírací tlak ochranného ventilu je 1,05 ~ 1,1násobek pracovního tlaku.


Pracovní tlak je znám jako 0.8MPa, pak otevírací tlak ochranného ventilu lze vzít jako 0.88MPa, takže konstrukční tlak lze vzít jako 0.9MPa. Tímto způsobem je rozumné zvolit vysoký přípustný pracovní tlak 0,9 MPa (příruba třídy 1.0MPa) pro přírubu potrubí kontejneru 1C4 při 50 stupních Celsia.

How do common flanges divide pressure levels