Epoxidové práškové antikorozní ocelové potrubí

- Mar 21, 2019-

Epoxidová prášková antikorozní ocelová trubka


Za účelem zajištění požadavků ukrytého prostředí a zvláštních potřeb dopravního média v potrubí, zlepšení efektivity použití a prodloužení životnosti zakopaného potrubí v různých prostředích a různých médiích se obecně přijímá antikorozní vrstva na vnitřní a vnější stěně ocelové trubky. V současné době je ocelová trubka se třemi vrstvami antikorozní vrstvy PE nejrozšířenější v antikorozní úpravě ocelových trubek. Ocelová trubka je potažena vrstvou epoxidového prášku, obalenou mezilehlou lepicí vrstvou a vnější polyethylenovou vrstvou, což je optimální antikorozní vrstva ocelové trubky.

Epoxy powder anticorrosive steel pipe

Vnitřní povlak přijímá tekutý epoxidový povlak. Ačkoli to může zpočátku splňovat požadavky redukce tažení a antikorozní ochrany média v trubici, je to povlak vytvrzovaný při pokojové teplotě, který má nízké chemické spojení s maticí ocelové trubice. Při dlouhodobém provozu lze povlak snadno kombinovat s matricí z ocelových trubek. Padající, způsobující vady v provozu ocelových trubek. Jako antikorozní povlak s vynikajícím výkonem je epoxidový prášek vynikající v kombinaci s matricí z ocelových trubek při vysoké teplotě a dobře vyrovnaný. Je to nejlepší povlak pro střední transport v trubkách. Povlak 3PE a epoxidový práškový povlak uvnitř trubice jsou nejlepší kombinační vrstvou pro vnitřní a vnější ochranu proti korozi. Antikorozní trubice má dobrý vnější antikorozní účinek, který zlepšuje antikorozní účinek vnitřního povlaku a prodlužuje životnost ocelové trubky. Vnitřní epoxidový prášek, vnější vrstva 3LPE kompozitní povlak antikorozní trubka, ocel potrubí po odmaštění, odmaštění a úpravě vody pomocí technologie projektilu pro zpracování broků, aby se odstranila koroze vnější stěny potrubí atd., a potrubí se odstraní otryskáním nebo otryskáním rzí, rezem atd., pak použijte střední frekvenci nebo jiné prostředky pro ohřátí ocelové trubky na 200 ~ 230 ° C, pomocí vzduchového prášku nebo elektrostatické stříkací technologie pro nástřik epoxidového práškového povlaku na vnitřní stěnu ocelové trubky, roztavení tak, aby se vytvořila tloušťka 300 μm epoxidového práškového povlaku, ocelová trubka okamžitě Vstupte do třívrstvé PE formovací struktury a použijte rozdíl doby vytvrzování mezi vnitřním epoxidovým povlakem a vnějším epoxidovým povlakem pro úplné vyrovnání vnitřního prášku a poté zahřejte ocelovou trubku na 180 až 220 ° C střední frekvence nebo jiné prostředky pro urychlení tuhnutí prášku. Vrstva pro povrchovou úpravu práškovým kyslíkem a ocelová trubka jsou pevně spojeny za zahřívání, což zvyšuje antikorozní a antirezistentní účinek ocelové trubky. Současně se za zahřívacího stavu ocelové trubky stříká epoxidový prášek na vnější stěnu ocelové trubky elektrostatickým stříkáním, aby se roztavil a vytvořil epoxidový prášek o tloušťce 110 um. Povlak, pod gelovatěním epoxidové práškové povlakové vrstvy, je vytvořen navinutím 200 um mezivrstvového adhezivního povlaku a 2,0 mm polyethylenového povlaku. K vytvoření husté ochranné skořepiny.

API 5L steel pipe 2

Protože vnitřní povrch ocelové trubky je potažen epoxidovým práškem a vnější povrch je potažen třemi vrstvami PE potahování, proces formování využívá rozdíl ve výkonnosti mezi vnitřním a vnějším epoxidovým potahem a zvyšuje spojovací sílu mezi vnitřním a vnitřním epoxidovým povlakem a vnější epoxidové povlaky a matice z ocelových trubek. Dobrá antikorozní ochrana, zvýšená vnitřní redukce odporu a protikorozní účinnost v trubici, její protikorozní ochrana a redukce odporu je mnohem vyšší než vnější vrstva z třívrstvého PE a vnitřní kapalná epoxidová vrstva protikorozní ocelové trubky, což prodlužuje životnost ocelové trubky. Za předpokladu, že je zajištěna vynikající odolnost vnější stěny ocelové trubky vůči korozi, je zvýšena čisticí a protikorozní schopnost vnitřní stěny ocelové trubky.