Jaký je rozdíl mezi trubkami LSAW a trubkami SSAW?

- Sep 12, 2018-

Jaký je rozdíl mezi trubkami LSAW a trubkami SSAW?

LSAW potrubí (podélné potrubí pro svařování obloukem) je vyrobeno z ocelových plechů a formováno lisovacím strojem. Díky tomuto procesu bude ocelová trubka LSAW mít vynikající tažnost, svařovací houževnatost, jednotnost, plasticitu a dobrou těsnost.
Rozsah průměrů a výkonnost trubek LSAW
Rozsah průměru trubek LSAW je větší než ERW, obvykle 16 až 60 palců, 406 až 1500 milimetrů. Odolnost proti vysokému tlaku a odolnost proti nízkým teplotám má výkon.
Použití trubek LSAW
LSAW trubky byly široce používány v ropovodech a plynárenských potrubích, zejména požadovat velké průměry a silné stěny potrubí vysoké pevnosti a dlouhé vzdálenosti. Současně stavba budovy vyžaduje houževnatou pevnost, úpravu vody, tepelné inženýrství, stavbu mostů a tak dále. Podle specifikace API je potrubí LSAW speciálně navrženo pro velkou přepravu ropy a plynu v případě potrubí, které překračují města, moře a městské oblasti. Jedná se o regiony úrovně 1 a úrovně 2.

SAW pipes.jpg

Proces výroby trubek SSAW
Truby SSAW, známé také jako potrubí HSAW, mají tvar spirály. Přijme stejnou technologii obloukového svařování jako potrubí LSAW. Různé SSAW trubky jsou spirálově svařované, z nichž LSAW je podélně svařený. Výrobní proces má být ocelová páska otazena tak, aby se směr válcování a směr středu trubky do určitého úhlu, tváření a svařování tak, aby byl svar spirála.
Rozsah velikostí a výkonnost trubek SSAW
Rozsah průměrů trubek SSAW od 20 palců do 100 palců, od 406 milimetrů do 2540 milimetrů. Výhodou je, že můžeme získat trubky SSAW různých průměrů a ocelové pásky stejné velikosti. Surovina má širokou škálu ocelových pásů. Nevýhoda spočívá v tom, že fyzická velikost není dobrá, délka svaru je větší než délka potrubí a je snadné způsobit poruchy prasklin, pórů, začlenění uhlíkové strusky, lokální svařování a svařovací sílu pod napětím.
Použití trubek SSAW
U ropovodního a plynovodního systému, ale v specifikaci oleje, mohou být potrubí SSAW / potrubí HSAW aplikovány pouze na oblasti úrovně 3 a úrovně 4. Konstrukční struktura, vodní doprava a čištění odpadních vod, tepelná výroba, budovy atd.

LSAW pipes.jpg

LSAW trubky mají lepší výkon než trubky SSAW
Specifikace rour SSAW, jak je popsáno výše, definuje trubky SSAW, které mají být použity v méně významných oblastech. Zatím Spojené státy, Japonsko a Německo odmítly postavit se na potrubí SSAW a nedoručily žádné doporučení v klíčových potrubích. Kanada a Itálie používají potrubí SSAW pro část potrubí. Několik ruských plynovodů SSAW a stanovení přísných pravomocí. Většina hlavních potrubí pro Čínu stále používá SSAW kvůli historickým faktorům.
Ve srovnání s bezešvými trubkami, potrubí ERW, potrubí SSAW se používá hlavně pro přepravu ropy a plynu. Bezešvé ocelové trubky se používají hlavně k vrtání a průzkumu ropy a plynu.
Trubky SSAW, trubky LSAW se prodávají od společnosti Beijing Metleader Pipeline Technology Inc.