Úvod pro trubky a trubky z uhlíkové oceli

- Jun 05, 2018-

Úvod pro trubky a trubky z uhlíkové oceli

Trubky a trubky z uhlíkové oceli jsou vyráběny děrováním ocelových ingotů nebo pevných předlitků a poté válcováním za tepla, válcováním za studena nebo válcováním za studena. Trubky z uhlíkové oceli zaujímají významnou pozici v čínském průmyslu ocelové trubky.
Podle neúplných statistik je v Číně zhruba 240 podniků vyrábějících ropovody z uhlíkové oceli a asi 250 sad trubkových jednotek z uhlíkové oceli s roční výrobní kapacitou přibližně 4,5 milionu tun. Z pohledu <φ76, což="" představuje="" 35%,=""><φ 159-50,="" což="" představuje=""> Z pohledu odrůd je obecně účelné potrubí 1,9 milionu tun, což představuje 54%; ropovod je 760 000 tun, což představuje 5,7%; hydraulický podvozek, přesné potrubí je 150 000 tun, což představuje 4,3%; potrubí z nerezavějící oceli, ložiska a potrubí pro automobily činí celkem 50 000 kusů. Ton, což představuje 1,4%.

carbon steel pipes and tubes.jpg

Trubky z uhlíkové oceli lze rozdělit na bezešvé ocelové trubky, trubky z ocelového plechu, spirálovité ocelové trubky, vysokofrekvenční svařované ocelové trubky. Surovina pro válcování bezešvých trubek z uhlíkové oceli je polotovar kulatého potrubí. Polotovar z kulatého potrubí je řezán na řezací stroj na délku asi 1 metr a je veden do pece pro ohřívání dopravním pásem. Suroviny se ohřívají v peci a teplota je asi 1200 stupňů Celsia. Palivem je vodík nebo acetylen. Regulace teploty pece je klíčovým problémem. Po uvolnění trubkových polotovarů se provede přes tlakový děrovač. Nejběžnější děrovač je kuželový válečkový děrovač. Tento děrovač má vysokou produkční účinnost, dobrou kvalitu výrobku, velký průměr děrování a může nosit různé typy ocelí. Po propíchnutí se kulatý polotovar postupně válcuje, válcuje nebo vytlačuje třemi válci. Po stlačení vytáhněte velikost. Velkokapacitní stroj vrtá kuželovitě vysokou rychlostí do oceli, aby vytvořil ocelovou trubku. Vnitřní průměr ocelových trubek je určen délkou vnějšího průměru vrtacího stroje. Poté, co je ocelová trubka dimenzována, vstoupí do chladicí věže a ochladí se stříkáním vody. Poté, co je ocelová trubka ochlazena, musí být narovnána. Po rovnání ocelového potrubí je zaslán do detektoru kovu (nebo hydraulické tlakové zkoušky) dopravníkem pro vnitřní kontrolu. Pokud jsou uvnitř potrubí praskliny, zjistí se vzduchové bubliny a další problémy. Po kontrole kvality ocelových trubek je také nutný přísný manuální výběr. Po kontrole kvality ocelové trubky se barva stříká se sériovým číslem, specifikací a výrobním číslem šarže. Zvedl se do skladu jeřábem.