Zavedení víka z uhlíkové oceli

- Aug 21, 2018-

Zavedení víka z uhlíkové oceli

Uzávěr, známý také jako hlava, zátka, uzávěr, uzávěr potrubí, ucpaná hlava, svařená v konce trubky nebo namontovaná na konci trubky na vnějším závitu pro zakrytí potrubních zástrček. Používá se k utěsnění potrubí a jeho funkce je stejná jako funkce potrubí.
Uzávěr a slepý plech mají podobnou formu, ale slepé desky lze vyjmout a zasunout, zatímco svařovaný kryt nelze demontovat. Víčko trubky obsahuje konvexní víko trubek, kuželovitý plášť, průřez s proměnlivým průměrem, plochý kryt a konstrukci vtahovacího portu.
Konvexní víčko trubky obsahuje polokulovitý uzávěr trubek, eliptický uzávěr potrubí, uzávěr potrubí ve tvaru kotouče a kulový uzávěr kulového uzávěru. Z pohledu síly je hemisférická potrubní trubka v konvexním potrubí postupně dobrá, ale z pohledu výrobních obtíží se postupně snadno vyrábí.
Nerezová ocel: 304 304L 316 316L 3212520310, 317 a další materiály.
Cesta: DN15-DN1200
Tloušťka stěny: SCH5-SCH160
Standardy: ASME DIN JIS BS GB / T JB SH HG: GB / T12459-2005, GB / T13401-2005, ASME B16.9, SH3408,
SH3409, HG / T21635, DL / T695, SY / T0510, DIN2617
Použití: voda, nápoje, pivo, potraviny, petrochemie, jaderná energie, stroje, zdravotnické zařízení, hnojiva, stavba lodí, vodotěsná úprava, potrubí atd.
Balení: dřevěné pouzdra, kartony

introduce of carbon steel cap.jpg

R uzávěru misky může zabránit spárování, což sníží tloušťku a stres.
Směr svařování může být při spojování pouze radiální a obvodový. Velké čepice mohou tento požadavek později zrušit. Vzdálenost spárování by měla být větší než 3 Delta a ne menší než 100 mm (zóna svařovací teplo je pásmo s vysokým napětím a chemické složení v této zóně bude vypáleno. do tloušťky. Podle praktických zkušeností je délka útlumu napětí větší než 3 100 mm a není menší než 0. Ale chladicí zařízení je obtížné tento požadavek splnit a má svou zvláštnost.
Hlava vytvořená po sestřihu musí být zkontrolována pomocí 100% rentgenových nebo ultrazvukových vln a kvalifikovaná úroveň musí sledovat plášť zařízení. Konečná úroveň kontroly a proporce svařování jsou shodné s úrovní pláště zařízení, což je vysoký odpad. Příklad: Pokud je přístroj testován na 20%, je kvalifikován. III je kvalifikovaný a součinitel svařovacího spoje je 0,85.
Pokud je obal zařízení 100% testován, je II kvalifikován. II je kvalifikovaný a součinitel svařovacího spoje je 1.
Ačkoliv jsou prováděny 100% testy, úroveň kvalifikace je odlišná.
Ale věnujte pozornost procesu výroby.
Správný způsob je: řezání (psaní) - malá deska je vyrobena z velkého deskového formování - nedestruktivní zkoušení.
Není-li test proveden předtím, než se vytvoří, nezaručuje kvalitu výrobku po lisování. Jinými slovy, NDT je konečný NDT.