Jaké jsou rozdíly mezi přírubou svařovací příruby a přírubovou přírubou?

- May 08, 2018-

Jaké jsou rozdíly mezi přírubou svařovací příruby a přírubovou přírubou?

Jaké jsou rozdíly mezi přírubou svařovací příruby a přírubovou přírubou?
Nejprve je rozdíl mezi přírubou svařovací příruby a přírubovou přírubou.
Obecně platí, že přírubová svarová příruba má krátký hrdlo, které má dost velký otvor, aby se mohl sklouznout přes konec trubky. Potrubí do ramene vlevo v otvoru příruby asi o palec uvnitř obruby příruby od hrdla příruby k trubce svařovaného kuželového svaru a utěsněného spojení. Obvykle není svařovací příruba svařena v přírubě potrubí a ramene.
socket weld flange.jpg

Přírubová příruba má dlouhý kuželový náboj, který se často používá při vysokotlakých aplikacích. Těsnicí plocha příruby svařovacího hrdla je RF (zvýšená plocha), FF (plochá plocha) a kroužek (RTJ). Je velmi důležité specifikovat plánované potrubí, které se používá při objednávání přírubové příruby. Důvodem je to, že vnitřní průměr příruby odpovídá vnitřnímu průměru trubky. Tento přírubový spoj s trubkovým kloubem s kuželovým nábojem činí přírubu velmi odolným vůči průhybu a velmi silným spojům. Tyto příruby jsou vhodné pro extrémní teplotní výkyvy a mohou mít velký počet ohýbacích a zpracovatelských přírub.

socket weld flange 1.jpg


Za druhé, aplikační rozsahy příruby svařovacího hrdla a příruby svařovacího krku jsou různé.
Příruba svařovacího krku není snadná k deformaci, dobrá těsnost, široká aplikace, má odpovídající tuhý a elastický požadavek a přiměřený přechod řezného ztenčení, spojuje se s dobrým odstupem od spáry tváří v tvář faying povrchu od teploty svařovací deformace, bere složitější syndromy pípnutí konstrukce vhodná pro tlakové nebo teplotní výkyvy potrubí nebo vysokoteplotních, vysokotlakých a nízkoteplotních potrubí, běžně používaných v PN, je větší než 2,5 MPa připojení potrubí a ventilů; Používá se také k přepravě nákladného, hořlavého a výbušného média.
Těsnicí plocha objímky svařovací příruby: zvýšená povrchová plocha (RF), povrch s vnějším povrchem (MFM), povrch žlábku (TG), povrch kroužku (RJ)
Oblasti použití objímky svařovací příruby: tlaková nádoba kotle, ropa, chemický průmysl, stavba lodí, farmaceutika, metalurgie, stroje, lisování lakování potravin a další průmysl. Často se používá v potrubích s PN menší nebo rovnou 10,0 MPa a DN menší než 40.